Найперше потрібно розуміти: коли звертаєтеся до центру зайнятості, можна не лише отримати роботу, професію, підвищити кваліфікацію, але й самим стати роботодавцем, наприклад, подати заявку на мікрогрант «Власна справа», отримавши кошти на створення власного бізнесу. Обирайте самі!
Якщо ж ви не плануєте розпочинати підприємницьку діяльність, тоді потрібно зареєструватися у центрі зайнятості – обираєте зручний для вас, незалежно від місця реєстрації, і подаєте необхідний пакет документів. Потім, вас закріплюють за спеціальним фахівцем – кар’єрним радником – який і буде супроводжувати упродовж всього періоду пошуку роботи. Разом ви обираєте сферу діяльності, бажані посаду, заробітну плату; складаєте індивідуальний план працевлаштування та формуєте резюме.
Окрім цього, кожен шукач роботи може отримати фінансову допомогу по безробіттю від Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Під час воєнного стану такі виплати призначаються з першого дня після дня набуття статусу безробітного.
До слова, подати заявку на отримання допомоги можна й онлайн. Для цього потрібно заповнити заяву на отримання послуги на порталі ДІЯ (https://diia.gov.ua/.../gromady.../pensiyi-pilgi-ta-dopomoga). При цьому необхідно мати електронний підпис.
Слідкувати за актуальними вакансіями у різних сферах можна і самостійно на Єдиному порталі вакансій (https://jobportal.dcz.gov.ua/ ). Якщо котрась із пропозицій вас зацікавила, повідомте свого кар’єрного радника. Він контактує із роботодавцем і домовиться про співбесіду.
Якщо у вас залишилися питання, або ж ви хочете поспілкуватися безпосередньо із фахівцем служби зайнятості, сміливо телефонуйте на гарячі лінії (безкоштовно зі стаціонарних або за тарифами ваших мобільних операторів: 066) 353-74-95, (068) 063-42-15 або за номером 044 244 94 69